, Zwycięzcy Tour de France świętują z kryształowymi trofeami zaprojektowanym przez ŠKODĘ
newsy,  Uncategorized

Zwycięzcy Tour de France świętują z kryształowymi trofeami zaprojektowanym przez ŠKODĘ

Egan Bernal zdobył kryształowy puchar zwycięzcy Tour de France 2019. 22-letni Kolumbijczyk triumfował w tym prestiżowym wyścigu kolarskim po raz pierwszy w swojej karierze. Na podium na paryskich Polach Elizejskich stanął również Peter Sagan. Trofeum za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji punktowej, wykonane z zielonego kryształu, wręczył mu Alain Favey, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. sprzedaży i marketingu. Puchary dla najlepszych kolarzy zostały zaprojektowane przez designerów ŠKODY.

, Zwycięzcy Tour de France świętują z kryształowymi trofeami zaprojektowanym przez ŠKODĘ

ŠKODA, która jest głównym oficjalnym sponsorem wyścigu od 16 lat, dostarczyła w tym roku 250 pojazdów dla organizatorów i kierownictwa oraz specjalnie przygotowany model SUPERB pełniący funkcję czerwonego samochodu dla dyrektora Tour de France, Christiana Prudhomme`a. Po raz piąty ŠKODA sponsorowała także zieloną koszulkę dla lidera klasyfikacji punktowej.

Producent samochodów był także odpowiedzialny za projekt trofeów dla zwycięzców Tour de France. W tym roku mierzące 60 cm i ważące 4 kg kryształowe puchary zostały zaprojektowane przez designera marki Petera Olaha i wykonane przez firmę Lasvit. Peter Olah zainspirował się tradycyjną metodą cięcia szkła zwaną „Spitzstein” i nadał jej współczesną formę. Niepowtarzalny design nagrody uważany jest za znak rozpoznawczy Tour de France.

106. edycja Tour de France rozpoczęła się 6 lipca w Brukseli. Wyścig prowadził trasami Belgii i Francji o łącznej długości 3 480 kilometrów. Kolarze mieli do pokonania 21 etapów, w tym siedem górskich z pięcioma finiszami na szczytach. Główną atrakcją tegorocznych zmagań był widowiskowy odcinek prowadzący przez przełęcz Col de l’Iseran na wysokości 2770 metrów nad poziomem morza. Największy wyścig kolarski obchodził w tym roku wyjątkową rocznicę – stulecie żółtej koszulki, najbardziej prestiżowego wyróżnienia. Dokładnie 100 lat temu, 19 lipca 1919 r., Eugène Christophe po raz pierwszy założył żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *