, Wiosenna edycja Garmin MTB Series 2019 – Sralpe Polska zaprasza
newsy

Wiosenna edycja Garmin MTB Series 2019 – Sralpe Polska zaprasza

Już w kwietniu fani dwóch kółek będą mogli po raz drugi rywalizować podczas wiosennej odsłony cyklu Garmin MTB Series! Zawody odbędą się: 7 kwietnia w Gdańsku, 14 kwietnia w Kolbudach i 28 kwietnia w Sopocie. Zapisy na trzy etapy ruszyły 1 lutego na oficjalnej stronie cyklu: www.mtbseries.pl.

Garmin MTB Series to największy cykl maratonów kolarstwa górskiego, rozgrywany na Pomorzu od 2014 r. Od chwili powstania cieszy się niesłabnącą popularnością amatorów dwóch kółek, co spowodowało w zeszłym sezonie o dołączeniu wiosennej edycji cyklu tradycyjnie rozgrywanego na przełomie września i października. Frekwencja pierwszej, wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018, pokazała, że był to strzał w dziesiątkę, dlatego organizatorzy cyklu ponownie zapraszają na wiosnę z Garmin MTB Series 2019.

Wiosenną edycję tegorocznego cyklu ponownie rozpocznie rywalizacja w Gdańsku, a kolarze będą się ściągać po ścieżkach wytyczonych w Lasach Oliwskich już 7 kwietnia (niedziela). Gospodarzem drugiego etapu edycji będą Kolbudy, gdzie zawody odbędą się 14 kwietnia (niedziela). Wiosenną edycję rozstrzygnie wyścig finałowy w Sopocie, który planowany jest na niedzielę 28 kwietnia.

W cyklu Garmin MTB Series zawodnicy ścigają się w zawodach organizowanych tydzień po tygodniu, trzeci etap wiosennej edycji będzie jedynym odstępstwem od przyjętej reguły ze względu na przypadające 21 kwietnia Święta Wielkanocne. Klasyfikacją generalną wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2019 będzie suma czasów ze wszystkich trzech etapów.

„Cieszymy się, że ponownie możemy zaproponować zawodnikom również rywalizację wiosną. Na przygotowanych trasach każdy amator MTB znajdzie coś dla siebie, nie zabraknie podjazdów, zjazdów i ciekawych singli. Kwiecień to idealny czas na sprawdzenie formy po zimie w bezpośredniej rywalizacji z pozostałymi zawodnikami i dobre rozpoczęcie tegorocznego sezonu”. powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Tak jak w dotychczasowej rywalizacji, na każdym z etapów, zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: MINI ok. 25 km oraz MAXI ok. 50 km. Trasy wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019 zostaną ogłoszone już w najbliższym czasie na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.mtbseries.pl.

Aby zapisać się na zawody trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.mtbseries.pl.

RABATY!

Obowiązują rabaty przy zapisach na 2 imprezy edycji (po 5 zł na każdą, łącznie 10 zł) oraz na trzy imprezy edycji (po 10 zł na każdą, łącznie 30 zł zniżki). Na pierwszych 100 zgłoszonych zawodników, którzy dokonają rejestracji na dowolną ilość imprez wchodzących w skład wiosennej edycji Garmin MTB Series 2019 czeka specjalny rabat.

Jesienna edycja cyklu podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się na przełomie września i października.  Zapisy wystartują po zakończeniu edycji wiosennej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *