, Nowe odcinki tras rowerowych w Pomorskiem już otwarte
newsy

Nowe odcinki tras rowerowych w Pomorskiem już otwarte

Nowe trasy przebiegają przez gm. Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie i miasto Pruszcz Gdański. Wpisują się w międzynarodowe szlaki rowerowe: R-10 i Wiślaną Trasę Rowerową (R-9). Ponad 20-kilometrowy odcinek trasy przetestowali już marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wójt gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński.

Realizacja projektu kosztowała prawie 14 mln zł, z czego ponad 7 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu powstały odcinki tras rowerowych: w Pruszczu Gdańskim wzdłuż ul. Przemysłowej do włączenia się do ul. Podmiejskiej oraz w gminie Pruszcz Gdański w Przejazdowie i na trasie Przejazdowo-Bogatka-Wiślinka. Natomiast w gm. Cedry Wielkie nowe trasy powstały przy przystani Błotnik i na wałach przeciwpowodziowych w miejscowościach Kiezmark, Leszkowy, Giemlice (fragment trasy przechodzi również przez Steblewo w gm. Suchy Dąb) oraz przez miejscowości Cedry Wielkie i Cedry Małe do Kanału Śledziowego wraz z mostem nad Kanałem Śledziowym.

– Nowa trasa jest zjawiskowa – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Rowerowa przejażdżka przez gm. Cedry Wielkie to świetna okazja, by podziwiać przepiękne żuławskie krajobrazy ciągnące się wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły. To ciekawa kulturowo i przyrodniczo kraina naszego regionu. Cieszę się, że będzie jeszcze bardziej przyjazna rowerzystom. Także tym z dziećmi, gdyż szlak nie jest bardzo wymagający fizycznie – podkreśla Struk.

Łącznie rowerzystom do użytku oddano 30 km szlaku. W gm. Cedry Wielkie powstały także dwie zadaszone wiaty.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

www.pomorskie.eu

twitter.com/pomorskieEU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *