, Energa z Grupy ORLEN nowym Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne 2020
newsy,  Uncategorized

Energa z Grupy ORLEN nowym Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne 2020

Energa z Grupy ORLEN dołącza do 77.  Tour De Pologne UCI World Tour. Grupa nawiązała współpracę z polskim narodowym wyścigiem kolarskim jako Sponsor Oficjalny Tour de Pologne oraz Sponsor Oficjalny Klasyfikacji Drużynowej Energa Tour de Pologne.

Bardzo się cieszę z zaangażowania Energi w Tour de Pologne. Jestem przekonany, że współpraca dwóch tak znakomitych marek przyniesie wszystkim dużo korzyści. Chociaż kolarstwo jest sportem indywidualnym, to każdy zawodnik doskonale wie, że bez wysiłku i wsparcia całej grupy, nie ma szans na wygraną. Nasz narodowy wyścig cieszy się dużą popularnością na całym świecie, a w tym roku wzbudza szczególne zainteresowanie. Będzie bowiem pierwszym etapowym wyścigiem w drugiej części sezonu World Tour. Pojawią się u nas wszystkie najlepsze zawodowe grupy świata, które będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. 

77. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w formule pięcioetapowej. Kolarze wystartują 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a zafiniszują 9 sierpnia na krakowskich Błoniach. Tam poznamy zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.  

– Znamy się na wytwarzaniu energii, dlatego jako nowy Sponsor Oficjalny Tour de Pologne doskonale wiemy, jak wiele energii wymaga od kolarzy pokonanie całej trasy wyścigu. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do tak niezwykłego wydarzenia i przyczynić się do międzynarodowej promocji Polski i naszych znakomitych zawodników mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. komunikacji.

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Jest jednym z najlepiej ocenianych wyścigów kolarskich na świecie pod względem organizacyjnym. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

, Energa z Grupy ORLEN nowym Sponsorem Oficjalnym Tour de Pologne 2020

PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *